Pivovary: celá republika
Malé pivo
Velké pivo
První pivo do: 2014
1298
2014

Celá ČR

VÝSTAV

V (PLACE) existuje dohromady (typS) pivovarů jejichž celkový roční výstav je cca (vystavABC) hl. což je (vystavPROCENTA)% celkového výstavu ČR a tím se řadí na (vystavPORADI). místo v produkci piva. První záznamy o vaření piva jsou z počátku 13. stol. Na začátku 20. stol. jich u nás bylo v provozu cca 800. V současnosti v České republice existuje dohromady 238 pivovarů jejichž celkový roční výstav se pomalu blíží k 19 000 000 hl. Výstav pivovarů dle jednotlivých krajů je graficky znázorněn v mapě.

NA ČEPU

Pivovary v (PLACE) nabízejí všechny základní druhy piv. Celkem je v kraji možné ochutnat více jak (pivoS) druhů piv a z toho je v nabídce cca (VYCEPPRO)% výčepních piv a (LEZAKPRO)% ležáků. Pivo je pro svůj charakter nejčastěji objednávaný nápoj. Věta „jdu na jedno“ byla používána v historii a používá se dodnes. Pivovary v České republice nabízejí všechny základní druhy piv. Celkem je možné ochutnat více jak 1 170 druhů piv a z toho je v nabídce cca 16% výčepních piv a 46% ležáků.

PIVOVARY

V (PLACE) můžete navštívit (typBC) minipivovarů s celkovým ročním výstavem cca (vystavBC) hl a ochutnat tak více jak (PIVOCEL) druhů piv. Nejstarší minipivovar v kraji je (PIVOVAR) z roku (ROK). Vztah k pivu se v současné době mění. Roste obliba minipivovarů, kde produkci lze výrazně odlišit od konkurence a přizpůsobit potřebám zákazníka. V České republice můžete navštívit 196 minipivovarů s celkovým ročním výstavem cca 165 000 hl a ochutnat tak více jak 800 druhů piv. Zvolte si Váš pivovar v mapě.